A NEZ-AF Kft., mint a VP1-2.1.1-2.1.2-17 konstrukció keretében nyertes, támogatott szaktanácsadói központ 2019.07.01-én megkezdte a projekt megvalósítását, a szolgáltatás nyújtását.
A projekt keretében 162 fő mezőgazdasági termelő részére nyújtunk szaktanácsadást egyéni, és 253 termelő részére csoportos formában, olyan témákban, mint Támogató adminisztráció, Gabonatermesztés, Fehérjenövény termesztés, Integrált Növényvédelem, Kölcsönös megfeleltetés, Munkavédelem stb.
6 fő magasan képzett szaktanácsadóval látjuk el a feladatokat.
2020. tavaszán nyújtottunk be egy pályázatot Naszvadi Endre Zoltán vezetésével konzorciumi formában az Együttműködések támogatása a REL és a helyi piacok kialakításáért, fejlesztéséért és promóciójáért VP3-16.4.1-17 felhívásra, mely keretében 2021-től a dombóvári kistérségben kerül létrehozásra egy REL csoport ,amely kis- és őstermelők által termelt és előállított, hűtést nem igénylő termények és termékek (füstölt áru, sajtok, méz, savanyúság, zöldségek, gyümölcsök) a fogyasztókhoz történő közvetlen eljuttatásával foglalkozik webáruházon keresztül átadási ponton (bérelt raktár),Start Plázában értékesítési napokon ,helyi piacon.
2020-ban nyertünk el támogatást a Naszvadi Endre Zoltán vezette konzorcium számára innovációs projektünk megvalósítására az Innovációs operatív csoportok létrehozása és az innovatív projekt megvalósításához szükséges beruházás támogatása című felhívás keretében. A projekt célkitűzése, hogy felépítsünk egy olyan környezet és termelőbarát termelési rendszert, amely ezt a két dolgot állítja a középpontba az input anyagok felhasználásának csökkentése és így a környezeti terhelés csökkentése mellett egy megfigyelési és folyamatos adatgyűjtési rendszeren alapuló és egyben termés illetve jövedelemnövelő rendszer formájában, egyidejűleg fenntartható talajéletet és környezeti állapotot is eredményezve.
LIFECarbEminHu projektünkkel közvetlen uniós forrásra pályázunk a NEZ-AF Kft. nevében. A projekt a mezőgazdasági növénytermesztés üvegházhatásúgáz-kibocsátásának csökkentésére irányuló carbon farming eljárások demonstrálását célozza meg 5 különböző, Magyarországon elterjedt haszonnövény kultúrában. Ezzel a fő cél az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése, a mezőgazdasági földtalajok carbon veszteségének csökkentése.
A projekt célja, hogy a különböző termesztési technikák kombinációjának kísérleti jellegű tesztelésével, annak eredményei alapján olyan szakpolitikai javaslatokat tegyen a területalapú támogatások kifizetésének feltételeivel kapcsolatban az illetékes Minisztérium felé, amely a megkötött szén-dioxid arányában ellentételezi a gazdák carbon farming beavatkozásait, figyelembe véve a különböző talajtani és gazdálkodási tényezőket. Az alkalmazható eljárások egyúttal egyszerűen, kis összegű befektetéssel alkalmasak a jelenlegi nagyüzemi növénytermesztésben történő megvalósításra. Az alkalmazható technikák kapcsán egy kézikönyv készül, mely egyszerűen és közérthetően összefoglalja a szén-dioxid megkötéséhez kapcsolódó tevékenységeket. A projekt során Csikóstőttős településen 250 ha-os szántóterületen hozunk létre minta parcellákat. A gazdálkodást hazánkban és az EU-ban is gazdaságilag legjelentősebb 5 növényfajjal- kukorica, búza, repce, napraforgó és cukorrépa - végezzük. Mindegyik növényfajból 9 db 5 ha-os táblát állítunk be a projektben tervezett vizsgálatokra, és növényenként 9 db 0,5 ha-os bemutató táblát minden évben. Vagyis összesen 90-et. A vizsgálati táblák mérete a Magyarországon kialakult átlagos birtokméretekhez került meghatározásra, valamint a szegélyekről érkező gyom- és rovarnyomás kiküszöbölésére. A parcella méret meghatározásnál figyelembe vettük, hogy ha valamilyen nem várt időjárási hatás, kár (vihar, belvíz, jég) ér egy adott parcellát, attól még a nem érintett részen elegendő vizsgálati eredmény születhessen.
GINOP-4.1.3.-19-2019 kódszámú pályázati felhíváson nyert 1.606.000 Ft összegű támogatást az „Enbaro Bt. telephelyén napelemek telepítése.” projekt. A megújuló energiaforrás felhasználásával biztosítva lesz a telep villamosáram igényének ellátása, csökkentve ezzel az üvegházhatású gázok kibocsátását, mely által vállalkozásunk környezetterhelése is csökken.
Sikeresen pályázott az ENBARO Bt. munkahelyteremtő beruházásra az NFA-2017-KKV – eszközbeszerzés kiíráson.